Korona Virüsü’nden Dolayı Okullar Tatil mi? Kaç Gün Tatil Edildi?

Son günlerde insanların korkulu rüyası haline gelen ve hemen hemen hergün ölümlere neden olan Korona (Corona Covid-19) virüsünün Türkiye’de görülmesiyle Okullar tatil mi edilecek sorusunu akıllara getird.

Korona virüsünün ülkemizde görülmesiyle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında tüm bakanların katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi…

İŞTE MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK’UN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI

Küresel ölçekte etkili olan virüs konusuna MEB olarak okullarımızda aldığımız tedbirlerin teknik ayrıntıları var. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin sağlığı için ülke genelindeki okullarımızın 16 Mart’tan 2 hafta süreyle 30 Mart’a kadar tatil edilmesi kararlaştırılmıştır.

16-30 Mart arasındaki tatil sürecinde ilk haftayı istirahat ederek geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Diğer hafta uzaktan eğitim başlayacaktır. Uzaktan eğitim, ders ortamını evlere taşıyacak. İlk ve orta derecelik okullarımızda yeniden yapılandırılarak tv ortamından sunulacaktır. Hangi teknoloji ile hani içeriği nasıl vereceğimizle ilgili bir alt yapı hazırladık. Öğretim kademelerine göre bütün planlar hazırlanmış durumda. Elazığ depremi sırasında uyguladığımız bu sistematiği tatil döneminde de devam ettireceğiz.

Eğitim bilişim ağında ücretsiz 3 gb internet pakedi hizmeti sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin teknik imkan ve tercih konusunda seçeceği ortak ve TRT’den farklı kanallardan kendi derslerini alabilme imkanları olacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz iletişim portalından tüm bilgileri alabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir