Danilo Zanna Kimdir? Eşi Kimdir?

Ülkemizde bazı yarışmalarda jüri üyeliği yapan Danilo Zanna Kimdir. İtalya’da doğan Danio Zanna’nın hayat hikayesini ve biyografisini sitemizden takip edebilirsiniz…

15 Nisan 1982 yılında İtalya, Toskana bölgesinde yer alan Prato kentinde dünyaya gözlerini açan Danilo Zanna mesleğini doğduğu gün aşçı olan ailesinden miras aldı. Aileden gelen aşçılık bilgisini çok ünlü İtalyan şeflerle çalışarak pekiştiren isim İtalyan mutfağı hakkında uzmanlaştı.

Türk yemekleri ile ilgilenen ve bu yemek kültürü üzerine kariyer yapmak isteyen Zanna İtalya’da ki kariyerini bırakarak Türkiye‘ye yerleşti. Türkiye’ye gelmesi ile beraber bir restoran açan tecrübeli şef sonrasında televizyonlarda boy göstermeye başladı. Danilo Zanna’nın ilk televizyon programı “Zahide ile Hayata Yetiş” adlı program oldu. 

Ünlü şef bu dönemde Planet Mutfak Kanalında kendi programı olan “İtalyan İşi” adlı programı hazırlayıp sunmaya başladı.  Türkiye’de restoran zincirlerini büyüten isim aynı zaman da Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary Enstitute’de her ay İtalyan yemekleri workshopu hazırlamakta ve ayrıca Üniversite de danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ünlü isimin Türkiye genelinde tanınmasını sağlayan ise 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” programı oldu ilginç Türkçe’si ile ilgi uyandıran isim bir çok farklı projede boy gösterdi. Danilo Zanna daha önce NTV ekranlarında yayınlanmakta olan Lezzetin Şarkısı adlı yemek programını hazırlayıp sunuyor.

Sevilen aşçı son olarak Tv8 yarışması MasterChef Türkiye’de juri olarak görev alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir