Samsung Galaxy S20 Ne Zaman Çıkacak Özellikleri Ve Fiyatı

Güney Kore’nin dünya devi Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S20’nin tanıtımını yakın zamanda gerçekleştirmeyi planlıyor. Peki Samsung’un Yeni Amiral Gemisi olan Galaxy S20’nin özellikleri nasıl olacak piyasa fiyatı ne kadar olacak.? Samsung Galaxy S20 Kaç Modelden oluşacak?

Samsung Galaxy S20, geçtiğimiz sene olduğu gibi yine 3 farklı modele sahip olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Firma, Apple’ın 2019’da uyguladığı isimlendirme stratejisiyle en uygun fiyatlı telefonularını ana markası haline getirecek.

İşte Samsung Galaxy S20’de olması beklenen özellikler.

  • Samsung Galaxy S20: 6,2 inç ekran
    – Samsung Galaxy S20 Plus: 6,7 inç ekran
    – Samsung Galaxy S20 Ultra: 6,9 inç ekran
    – Uzun yıllar boyunca Samsung Galaxy S serisini hep 2 model bir arada tanıtmış ve o şekilde piyasaya sürmüştü. Bu modellerden birisi standart sürüm diğeri de bir üst varyasyonu olan “Plus” sürüm olarak karşımıza çıkmıştı. 2019’da karşımıza çıkan Samsung Galaxy S10 ailesiyle birlikte ilk kez, 3 modeli aynı anda gördük. Firma standart ve üst seviye sürüme ek olarak S10e adını verdiği bir cihaz daha piyasaya sürdü.

Bu kez farklı olacak şey ise ortanca modelin standart cihaz değil, en düşük fiyata sahip modelin standart cihaz olarak satışa sunulması olacak. Hatırlarsanız Apple, iPhone 11 ailesi ile birlikte benzer bir strateji uygulamış ve en ucuz modelini ana markası haline getirmişti. Peki ne oldu? Uzun süredir düşüşte olan iPhone satışları iPhone 11 ile tavan yaptı. Şimdi aynı şeyi Samsung da tekrarlamak istiyor.

Samsung’un ekran konusunda dünyanın en iyi üreticilerinden birisi olduğunu biliyoruz (Bknz: iPhone X ekranı). Bu başarısını S20 ailesinde de sürdürecek teknolojiler üzerinde çalışan şirket, Galaxy S20 ailesinde 2K çözünürlüğüde 120 Hz yenileme hızına sahip panellerle karşımızda olacak. Bu bilginin %99’a yakın doğruluk payı olduğunu söylersek yanılmayız. Boyutlar ise 6,9 inç, 6,7 inç, 6,2 inç şeklinde sıralanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir